آخرین اخبار : 

نظام خانواده در اسلام

خانواده نخستین نهاد اجتماعى است که در زندگى جمعى انسان شکل گرفته و مهم‌ترین نقش را در توسعه و رشد مراحل حیات بشر در امتداد تاریخ انسان از خود نشان داده است و از ابتدا تا هنوز و تا فرجام زندگى، نسبت به سایر نهادهای اجتماعى از ارزش و اهمیت خاصى برخوردار بوده و خواهد بود.

در باره نظام خانواده و شکل گیرى و اهمیت آن٬ رهنمودهاى بسیاری در متون دینى ما همچون قرآن٬ احادیث و روایات ائمه معصومین(ع) وارد شده است.

متأسفانه امروزه در اثر رشد و توسعه فزاینده وسایل و ابزار رسانه‌های الکترونیکی و تهاجم گسترده فرهنگ انحطاط و ضد اخلاق، نظام مقدس خانواده دچار تزلزل و بحران شده است؛ و زن و مرد که مهم‌ترین رکن نظام مقدس خانواده به شمار می‌روند کمتر به آن بها داده می‌شود. و دنیاى غرب به این آفت مبتلا شده و آثار آن کم و بیش در دنیاى شرق سرایت کرده است.

یکى از عوامل تزلزل خانواده‌ها، عدم آشنایى زن و شوهر به حقوق همدیگر و یا نادیده گرفتن حقوق یکدیگر است که در اثر عدم آشنایى و یا رعایت نکردن حقوق همدیگر، نظام خانواده دچار بحران و تزلزل می‌شود.

این پایگاه در تلاش است تا با ارائه راهکارهای صحیح مبتنی بر تعالیم مکتب متعالی اسلام ناب محمدی٬ سهم کوچکی در رشد و تعالی خانواده‌ها داشته باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار