آخرین اخبار : 

نیمه دیگرم

نیمه دیگرم

انتخاب همسر, همسفر و یک یار همدل و همراه از مهمترین انتخاب های پیش روی زندگی یک جوان است.

انتخابی که همانند تیغی دولبه می تواند آینده یک فرد را نجات داده یا زندگی و آینده اش را تباه کند؛ ۳۵ تا ۴۰ سال زندگی یک زوج ایرانی بسته به این انتخاب است.

برای گرفتن گواهینامه راهنمایی و رانندگی نیاز به آموزش ها و آزمون ها و سنجس سلامت جسمانی است, اما برای انتخاب و اختیار همسر به اندازه گرفتن یک گواهینامه سخت گرفته نمی شود.

یک جوان به صورت احساسی انتخاب می کند, ازدواج می کند و پس از مدت کوتاهی پی به اشتباه خود می برد؛ بدون آن که فلسفه و هدف ازدواج را بداند, بدون آن که ملاک ها و معیارهای ازدواج را بشناسد و بدون آن که توجه کند آیا با این فردی که برای یک عمر زندگی انتخاب کرده ام تناسب های لازم و ضروری را برای ازدواج با من دارد یا خیر؟

کتاب”نیمه دیگرم” یک منبع خوب برای آموزش مهارت های انتخاب همسر است که در ۴جلد به کوشش حجت الاسلام محسن عباسی ولدی و از سوی انتشارات جامعه الزهرا (س) منتشر شده است.

این کتاب ۶۸۳ صفحه ای شاید جامع ترین راهنمایی باشد که می توانید قبل از ازدواج آن را مطالعه کنید.

حجت الاسلام محسن عباسی ولدی، کارشناس برنامه پرسمان تربیتی رادیو معارف است و این کتاب را بر اساس تجربیات و مطالعات سال های دراز خود در حوزه خانواده نوشته است.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:”تو باید کسی را انتخاب کنی که به دنبال چیزی بگردد که تو به دنبال آن هستی و برای این که بتوانی چنین کسی را انتخاب کنی، باید خودت را، دغدغه هایت را، هدفت را و دلخوشی ات را انتخاب کنی”.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار