آخرین اخبار : 

دوستی دختر و پسر

یکی از دوستان در قسمت نظرات، مطالبی را مطرح کرده که خواندن آن خالی از لطف نیست:
وقتی در جامعه ی ما با دوستی دختر و پسر از همان دوران کودکی وحشیانه برخورد بشود چنین ارتباطاتی با چنین نتیجه هایی بعید نیست .
دوستی دختر و پسر باید از دوران حداقل نوجوانی به بچه ها آموزش داده بشود و حدود و مرزهاش مشخص شود والا جوانان همچنان در ارتباطشان با جنس مخالف و در تصمیم گیریهایشان دچار مشکل خواهند شد.
دوستی باید باشد ……… مگر مرد ها برای زنها لولو هستند ؟ و زنها برای مردها؟؟
که در خانواده های به اصطلاح سالم دخترها و پسرها از هم می ترسند و در خانواده های به اصطلاح نا سام کار به جاه های باریک کشیده می شود؟
من از داشتن چنین جامعه ای واقعا اظهار تاسف می کنم که با تحت فشار قرار دادن جوانان آنها را نه تنها هدایت نمی کند بلکه به بیراهه می کشد .
باید همگی بدانیم که میل جنسی یک میل مقدس است که در وجود بشر قرار داده و باید مانند امیال دیگر مهار شود .
و این مهار شدن با سرزنش بعد از تباه شدن امکان پذیر نمی باشد.

از این دوست گرامی که دردمندانه به این مسأله پرداخته اند، متشکرم؛‌ اما در پاسخ به ایشان بیان چند نکته ضروری است:
۱- در این که با مسأله دوستی دختر و پسر باید منطقی برخورد کرد شکی نیست. اسلام عزیز ما نیز با این مسأله به صورت منطقی برخورد کرده است؛‌ دین مبین اسلام، صحبت کردن زن و مرد و برخوردهایی را که لازمه رسیدگی به کارهای روزمره است، حرام نکرده است. دختر و پسر نیز می‌توانند به صورت عادی و عاری از هر گونه شائبه جنسی، با هم سخن بگویند، هم چنان که با جنس موافق خود صحبت می‌ کنند.

۲- تأسف خوردن به تنهایی کافی نیست،‌ ما اگر در مورد مسأله ای دغدغه داریم،‌ لازم است به صورت جدی برای برطرف شدن آن مشکل برنامه ریزی و فرهنگ سازی کنیم.

۳- همانگونه که نوشته اید، ‌میل جنسی همانند دیگر میل ها در نهاد همه انسان ها قرار داده شده و لازم است به صورت طبیعی با آن برخورد کرد. از آنجا که دین مبین اسلام بر اساس مصالح و مفاسد کلی حکم به حلال یا حرام بودن مسأله ای می دهد، بهترین راه ارضای غریزه جنسی را ازدواج قانونی و شرعی می داند و روابط آزاد، بی بند و باری و هرج و مرج جنسی را به هیچ وجه توصیه نمی کند.
در جوامعی که در آن آزادی های بی حد و مرز وجود دارد و افراد روابط بی حد و مرز جنسی دارند، شاهد آمار بالای طلاق، هم جنس بازی، زندگی زوجین در چارچوب ‌های خارج از دایره ازدواج، عدم وفاداری زوجین به یکدیگر، بی‌بند و باری فرزندان، سطح حاملگی دختران نوجوان و بالا رفتن تعداد کودکان و نوجوانانی که در خانواده‌های بدون پدر و مادر زندگی می‌کنند، سقط جنین، ایذر و مانند آن هستیم.
به نظر می رسد، بهتر است با فرهنگ سازی صحیح، در ابتدای دوره بلوغ جنسی جوانان زمینه ازدواج آنان با حمایت های مادی و معنوی خانواده و حاکمیت فراهم شود تا شاهد مسائلی که ذکر شد،‌ نباشیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار