آخرین اخبار : 

سن انحراف جنسی به کودکان رسیده است

www.atregoleyas.ir

نظام خانواده در اسلام ـ با افزایش نابسامانی های اقتصادی گروه کثیری دچار مشکل می شوند. روسپیگری یک جرم اقتصادی است. فرد در قبال پول، کالا و خدمات از بدن خود استفاده می کند و به نحوی در ارتباط با معیشت و تامین مایحتاج زندگی است. دلیل اصلی روسپیگری مشکلات اقتصادی است.

سعید خراطها آسیب شناس اجتماعی در مورد افزایش روسپیگری در کشور در مصاحبه با برنا، خبرگزاری وزارت ورزش و جوانان، گفت: علت اصلی روسپیگری مشکلات اقتصادی و اعتیاد است.

سعید خراطها گفت: آسیب های اجتماعی حلقه های به هم پیوسته هستند. افزایش هر یک بر دیگر آسیب ها تاثیر مستقیم می گذارد.

وی افزود: مسایل اجتماعی مانند کاهش درآمد، افزایش بیکاری و تورم سبب اتفاقات سلسله واری مانند سرقت، تکدی گری، روسپیگری می شود. همانطور که طلاق سبب بروز انحرافات جنسی، افزایش خشونت ها و قتل ها می شود.

خراطها در ادامه بیان کرد: با افزایش نابسامانی های اقتصادی گروه کثیری دچار مشکل می شوند. روسپیگری یک جرم اقتصادی است. فرد در قبال پول، کالا و خدمات از بدن خود استفاده می کند و به نحوی در ارتباط با معیشت و تامین مایحتاج زندگی است. دلیل اصلی روسپیگری مشکلات اقتصادی است.

وی اظهار کرد: علل اجتماعی مانند طلاق نیز می تواند سبب افزایش روسپیگری شود. حتی بسیاری از طلاق ها نیز به دلیل مشکلات و فشارهای اقتصادی رخ می دهند. در روسپیگری علل اقتصادی همیشه مقدم هستند.

این آسیب شناس اجتماعی عنوان کرد: می توان گفت اخلاق در جامعه فروریخته اما آیا فروپاشی اخلاقی سبب گرایش به روسپیگری می شود؟ اگر فرد از رفاه مالی برخوردار باشد در مقابل ارائه بدنش پول دریافت نمی کرد.

 

گرایش زنان متاهل به روسپیگری

خراط ها در مورد روسپیان متاهل ابراز کرد: از مهم ترین دلایل گرایش زنان متاهل و اجازه همسران به روسپیگری اعتیاد است. همسران معتاد زنان خود را وادار به روسپیگری می کنند. زنان متاهل روسپی نیز اکثرا معتاد هستند.

 

کاهش سن روسپیگری در ایران

وی در مورد کاهش سن روسپیگری در کشور عنوان کرد: سن جرم در آسیب های اجتماعی کاهش یافته است. آمار کودکان مجرم در کانون های اصلاح و تربیت افزایش یافته است. مصرف مواد مخدر، سرقت، اعتیاد و روسپیگری به سن کودکان رسیده است. علت اصلی روسپیگری کودکان؛ کودک آزاری و بهره کشی از کودکان است. بسیاری از این کودکان دارای خانواده هستند. خانواده ها به عنوان منبع درآمد از فرزندان خود استفاده می کنند.

این آسیب شناس اجتماعی اضافه کرد: سن انحرافات جنسی کاهش یافته و به سن کودکان رسیده است. علت اصلی روسپیگری کودکان کسب درآمد است.

 

احداث خانه های عفاف

وی درمورد لزوم وجود خانه های عفاف در کشور گفت: در جامعه ایران جرم ها گسترش یافته اند. وجود روسپیان در خیابان ها باید از ابتدا کنترل می شد. اکنون مانند آتش گر گرفته است و با احداث خانه های عفاف زنان خیابانی را نمی توان کنترل کرد. تاسیس خانه های عفاف کمکی به جامعه نمی کند. باید زیرساخت های اجتماعی و اقتصادی را اصلاح کرد.

خراطها در پایان گفت: باید آزادی های اجتماعی گسترش یابد، سن ازدواج کاهش پیدا کند، درآمد مردم افزایش یابد و بازار کار رونق بگیرد.

منبع: برنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار